Alex Mickle, ukrajinský futbalista: životopis, rodina, športovú kariéru

Alex Mickle - známy sovietsky a ukrajinský futbal. On hral za národný tím ZSSR. Najpopulárnejší podaná v Kyjeve "Dynamo". Po ukončení športovej kariéry sa obrátil ku koučovanie. Počas posledných dvoch rokov ako vedúci národného tímu Ukrajiny.

Na začiatku svojej kariéry

Alex Mickle narodil v Kyjeve 30. marca 1963. Od detstva som sa cítil nutkanie zapojiť sa do športu, a to najmä vo futbale. Akonáhle sa priblížil veku sa zapísal do juniorskej športovej škole. Rovnako ako všetkých chlapcov Kyjev, sníval o hraní v miestnom "Dynamo" (Kyjev), Alexei, a sen.

V drese dorastu sa začala v roku 1973. Alex Mickle. Futbalista hral ako záložník. Od 10 do 18 rokov starý hráč hral za juniorský tímy z rôznych rokov, stále je na ceruzky z funkcionárov dospelého "Dynamo". V roku 1981 bol nakoniec prijatý do hry pre prvý tím.

V Kiev "Dynamo"

Vo svojej prvej sezóne v rodnom klube Mickle okamžite debutoval v Premier League. Ale často na poli nezúčastnila - konkurencia bola neprimerane vysoká. Tím bol jedným z vodcov sezóny a ako výsledok, získal 22 víťazstiev v 34 dueloch vydalo víťazstvo v šampionáte Sovietskeho zväzu. Najbližšie prenasledovateľ - Moskva "Spartak" - zanechal o 7 bodov. A to napriek skutočnosti, že v čase, keď o víťazstvo dostal iba dva body.

V roku 1982, zopakovať úspech nebol možný, aj keď "Dynamo" (Kyjev) bol znovu blízko k šampionátu. V poslednom kole Kiev poraziť hosťujúci Yerevan "Ararat" s výsledkom 3: 2. Osud zlatých medailí v hre závisel na Moskve "Spartak", zabezpečenie tretie miesto, sa Minsk "Dynamo", ktorý bojoval o titul. V zápase o množstvom gólov Bielorusi vyhrali 4: 3.

V roku 1983, Alex Mickle - už plnohodnotným hráčom základnej štruktúry, ale má tím veci nemal sčítať rovnako. Triumph, že sezóna sa stal ďalší ukrajinský klub - Dnepropetrovsk "Dneper", vyhral majstrovstvá. A "bielo-modrá" trvalo len 7. miesto.

Opäť majstri

Návrat do predchádzajúcej v Kyjeve, na čele s Mickle, ale zlyhal v roku 1985. Presvedčený hru po celú sezónu - a ďalšie šampionát. Moskva "Spartak" je za 2 body. Nasledujúci rok, "Dinamo" sa stal opäť favoritmi a bojuje za len vďaka vtedajší hranice žrebovania. Podľa výsledkov sezóny v Kyjeve a Moskve "Dynamo" Bol rovnako bodov. A niekto - na 11. Ale Moskovčania sú pripravení o jeden bod, a Ukrajinci - nie. Skutočnosť, že pravidlá bola jedna výnimka - ak počas zápasu dva alebo viac hráčov boli zvolaní do národného tímu, potom hra končí remízou hranice neuniká. Alex Mickle hrá pre ľudí z Kyjeva až do roku 1990. Vtedy sa mu podarilo vyhrať s tímom štvrté zlato z majstrovstiev ZSSR. Celkom za tím strávil 137 zápasov a strelil 39 gólov.

kariéra v Európe

Po rozpade Sovietskeho zväzu, mnoho hráčov sa rozhodnú skúsiť šťastie v zahraničných kluboch. Mickle Alexej Alexandrovič nebol výnimkou a išiel hrať v Taliansku. Ukrajinský záložník sa stáva hráč "Sampdoria" Janov vyhral v minulej sezóne taliansky pohár. Preto s novým klubom, okamžite pôsobí v Európskom pohári. V prvom kole, Taliani našiel nemeckú "Kaiserslautern" a stratí preč 0: 1. Návratnosť zápas sa koná pod diktátu klubu Mickle. Skóre 2: 0 sa získa prístup k ďalšiemu kroku.

V 1/8 finále "Sampdoria" si ľahko poradí s gréckym "Olympiakos" (1: 0, 3: 1). V boji o semifinále na večierku naraz stráca poľský "Legia" 0: 1. V druhej etape Janovčanmi mal veľa príležitostí na zlepšenie situácie, ale hra skončila remízou - 2: 2.

Medzitým, v prípade, že taliansky šampionát v "Sampdoria" išlo dobre. Cez domácej prehre priamymi súpermi v boji o medaily, "Janov" a "Torino" (s rovnakým výsledkom 1: 2), tím sebavedome priniesol vec k jeho vôbec prvé víťazstvo v seriáli "A". Impozantný "Milan" a "Inter" za 5 bodov. Záložník Mickle, ktorého životopis získal ďalší šampionát, významne prispela k celkovému úspechu. Odohral 24 zápasov a strelil tri góly.

Albion

Napriek úspechu, po skončení sezóny Mickle presunutý do šampionátu Škótska. Dostal pozvanie od jedného z vodcov - príkazom "Glasgow Rangers". Vo svojej prvej sezóne v novom klube ukrajinského stredopoliara kladie druh záznamu. On je tretí rok v rade stane majstrom, a krajina so všetkými iný.

Scottish Cup vyhrať bol asi najjednoduchší. "Rangers 'obišiel najbližší prenasledovateľ" srdce Midlothian "o 9 bodov. Zároveň sa v sezóne strelil 101 ciele.

Celkom ukrajinský strávil päť sezón v Škótsku, vyhral päť ligových titulov. V roku 1993, "Aberdeen" stratil 9 bodov, a budúci rok - len 3. boj bol tvrdý. V roku 1995, druhá bola "Motherwell", vzadu o 15 bodov. V poslednom roku predstavení Mickle v Škótsku boji, "Rangers" uložené "keltský", pripustil v cieli 4 body.

škótskej liga

V hlavnom turnaji European Cup starého svetového Mickle už hral s Kiev "Dynamo". Avšak výkon škótskeho majstra bol celkom odlišný. V sezóne 1992/1993, "Rangers 'najprv naprázdno dánsky" Lyngby "(1: 0, 2: 0), a potom sa anglicky" Leeds "(2: 1, 2: 1) a bol v základnej skupine. Súperi boli francúzsky "Olympic", belgický "Brugge" a ruského CSKA Moskva. Škóti nikdy stratený, ale 4 remízy nedovolil, aby na prvom mieste. Vaša posledná šanca, oni stratili v poslednom kole, hrať domáce remízu s CSKA Moskva 0: 0. Konečný išiel do francúzskeho "Marseille".

V rokoch 1993-1994 tím išiel na javisku 1/16, v ostrom boji po tom, čo stratil bulharskú "Levski" nielen kvôli počtu strelených gólov v zápase preč (3: 2, 1: 2). V roku 1994 bol systém žrebovania turnaja zmenila. V skupinovej fáze, 16 tímov prišiel hrať. Avšak Škóti nie sú oprávnené, čím sa získa grécky AEKu (0: 2, 0: 1). V jeho finálnej sezóne hrať za "Rangers" Mickle s tímom dostal do skupinovej fáze, porazil cyperský Anorthosis "" (1: 0, 0: 0). Táto skupina mala stretnúť s Dortmund, "Dortmund" taliansky "Juventus" a rumunský "Steaua". Majúci dve drvivú porážku Talianov (0: 4 a 1: 4), Škóti stratili šancu na dosiahnutie skupiny. Nevyhral jediný víťazstvo, ale na poslednom mieste. Mickle nakoniec hral za "Rangers" 110 zápasov a strelil 20 gólov. V roku 1996 ukončil svoju kariéru v profesionálnom futbale po dobu 33 rokov.

Tím ZSSR

Najväčšieho úspechu v národnom tíme dosiahol Mickle, hrať pre ZSSR. V roku 1988 odišiel do olympijských hier v Soule.

V prvej hre, ktorú hrá sovietskej tím nulové remízu s hostiteľmi. V stretnutí proti Argentínčania až po 7. minúte otvoril Igor Dobrovolského a 22 minút Mickle zdvojnásobil výhodu. Za štvrť hodinu pred koncom stretnutia Alfaro hral jednu guľu, ale Juhoameričania nedosiahli viac. V poslednom stretnutí proti Američanom a robil Mickle skóroval dvakrát. Najprv sa otvoril skóre v prvom desaťminútové a 48 minút, nastaviť 4: 0 na tabuľu. Avšak nemohol taký presvedčivá výhra, až do konca rokovania Američania hrali dve loptičky. Ale Sovietsky zväz stále vyšiel zo skupiny z prvého miesta.

V 1/4 finále austrálskej národný tím bol porazený 3: 0. A opäť exceloval Dobrowolski, realizovala dve pokuty, a Mickle. Semi-finále proti Talianom nebolo tak jednoduché. Hosťujúci bola otvorená iba po dobu 50 minút, a tiež to Virdis. Streliť loptu späť Dobrovolského podarilo 10 minút pred koncom normálnej hracej doby, sústruženie hru do over-čas. Dodatočné pol hodiny začali sovietskych hráčov úspešne - už na 92 ​​minút do arminas narbekovas svoj tím do vedenia, ale na 106. Mickle robil skóre 3: 1. Avšak, po niekoľkých minútach Carnevale hral jednu bránu, konečný výsledok 3: 2 v prospech ZSSR.

Vo finále sovietskych hráčov protiľahlých Brazílčania a opäť to bolo nutné kompenzovať Romario cieľ pre prvý polrok. V polovici trestu druhého Dobrovolského sa vyrovnáva. Rozhodujúci gól v predĺžení strelil Yuri Savitchev. Mickle strelil 5 gólov v turnaji.

Osobný život

Jeho budúca žena sa stretli v mladosti Alex Mickle. futbal family utvoril alianciu s Inna, koho on sa stretol, keď boli 13 rokov. Po 6 rokoch sa oficiálne ženatý. O rok neskôr mali prvorodený - Alex. Syn jeden čas bol zamestnaný vo futbale, ale nakoniec sa rozhodol pre inú cestu. V roku 2004 sa narodil Mickle Druhé dieťa - bol povolaný Matthew.

Počas jeho celoživotné športovec získal nielen športové trofeje a medaily. Má Alex Mickle štátne ocenenie. Od roku 2004 do roku 2016 bol predložený tromi stupňami ukrajinského Order "Za zásluhy", av roku 1989 - Rád priateľstva národov.

Na pozícii trénerskej

V roku 2012, Mickle. - tréner FC "Dynamo" (Kyjev ") Prvý pomohol Oleg Blochin, a potom bol menovaný ako športový riaditeľ s dorastu Ukrajiny získal striebornú medailu na európskom šampionáte nemohol poraziť jediný tím Holandska vo finále ...

V roku 2008 sa stal mentorom národného tímu. Debut hra sa spriatelil s Cyprom, ktorý skončil remízou - 1: 1. Mickle musel kvalifikovať na majstrovstvá sveta. Tím začal s ťažkým víťazstvo nad Bieloruskom jediný cieľ Shevchenko zaznamenal z pokutového kopu. Nasledovala viac presvedčivé víťazstvo nad Kazachstan (3: 1) a s nulovou draw Croat. Na jar roku 2009 bol porazený v "Wembley" z britského 1: 2, pričom víťazný gól strelil zakladateľov futbalu po dobu 5 minút pred koncom zasadania. V júni, Ukrajinci nedokázal udržať víťazný skóre v hodnotení stretnutí proti Chorvátom - 2: 2. Medzi zlyhá z výberu - bezgólovej remíze v Minsku. V predposlednej koleso Mickle domáci tím získal historické víťazstvo cez angličtinu, jediná bránka v prvom polroku zaznamenal Nazarenko. Avšak, pre Britov, to bola jediná strata bodov, ale s istotou vyhral prvé miesto a Ukrajinci išiel do play-off.

Súťažiaci dostali Gréci. Zápas v Aténach skončila bezgólovou remízou, a v druhom zápase Salpingidis strelil jediný gól v polovici prvého polčasu. Mickle tohto zápasu bol naposledy ako hlavný tréner. V súčasnej dobe pracuje v systéme Kyjev "Dynamo".