Pavel Nedvěd: životopis, úspech

Pavel Nedved - A český futbalista. Najpopulárnejší vyrobená v talianskom šampionáte hrať pre rímske "Lazio" a Turín "Juventus". Na konci 90. rokov - čoskoro 2000s bol považovaný za jeden z najlepších záložníkov v Európe. V roku 2003 získal "Zlatú loptu" - cenu, ktorá je udeľovaná najlepším hráčom sezóny.

Pozadie

Pavel Nedved sa narodil v malej českej dedine Skalná, ktorá sa nachádza v blízkosti mesta Cheb, neďaleko nemeckých hraníc. Športovec sa narodil v roku 1972.

Už vo veku piatich rokov začal hrať v miestnom tíme "Tatranu". Vo veku 13 rokov bol pozvaný do klubu "Red Star" od mesta Cheb. Talentovaný hráč rýchlo všimli skauti z najlepších tímov v krajine. O rok neskôr bol v okresoch Plzeň "Skoda", a na začiatku 90. rokov sa presťahoval do Prahy "Dukla".

predstavený vo profesionálneho futbalu

V profesionálnom futbale, Pavel Nedved debutoval v roku 1991 v prvej lige majstrovstiev Československa. V tom čase mal iba 19 rokov. On hral 19 zápasov a strelil tri góly.

Nádejný stredopoliar začal zaujímať o najslávnejšieho českého klubu - pražskej "Sparta". V roku 1992 začal hájiť farby tímu.

V prvej sezóne v "Sparta" Nedvěd nedokázal okamžite získať miesto na základni. On sa objavil na ihrisku 18-krát, ale iba 5 z nich išiel do základnej zostavy.

Nasledujúci rok, on už zvládol, nakoniec sa stal jedným z vodcov klubu. V sezóne 1994/95 Pavel Nedvěd bol zvolený najcennejšie hráč "Sparta". V 27 hrách, on zaznamenal 6 gólov a získal titul tretí ligu v rade. Nasledujúci rok, on sa ukázal ešte väčší výkon, strelil 14 gólov za sezónu. Po skončení šampionátu dostal niekoľko ponúk zo zahraničných klubov.

Pracovné príležitosti v zahraničí

Obzvlášť zaujímavé Nedvěda ukázal holandský PSV, ale v boji o atléta nakoniec porazil rímske Lazio "" tým, že ponúkajú výhodnejšie zmluvné podmienky. Taliansky klub Český záložník podarilo v 4, 5 miliónov dolárov. Vo svojej prvej sezóne v novom tíme futbalista Pavel Nedvěd strelil 11 gólov v bránke súpera. Jeho tím skončil štvrtý v poradí.

V roku 1998, Nedvěd vyhral svoju prvú trofej v Apeninskom polostrove. V Coppa Italia súpera jeho tím bol "Milan". Prvý zápas na "San Siro" vyhrali majstri, v druhom zápase, "Milan" otvoril skóre v prvej minúte druhého polčasu. Ale Rimania sa podarilo zvrátiť priebeh boja. Gottardi, Jugovic a uviesť "Lazio" víťazstvo v pohári.

V roku 1999, Nedvěd vyhral taliansky Super Cup, strelil jeden z cieľov v bránach Turín "Juventus" ( "Lazio" vyhral so skóre 2: 1). Avšak potom, čo hráč prenasledovali zranenia. V dôsledku toho musel vynechať takmer celú sezónu. Späť na konci, on znovu sa stal idol rímskych fanúšikov. V Pohári víťazov pohárov finále bolo jeho cieľom vo finále pomohlo vyhrať španielsku, Mallorca '. "Lazio" získala vôbec prvú európsku trofej.

V roku 2000 bol český futbalista hral takmer kľúčovú úlohu vo víťazstvo "Lazio" v talianskom šampionáte. V priebehu sezóny Rimania mali získať späť medzeru 9 bodov z Turína "Juventus". V záverečnom zápase Nedvěd tím koša "Reginu" (3: 0). "Stará dáma" náhle stratí. "Lazio" sa stal majstrom druhýkrát vo svojej histórii. Kým prezývka futbalista Pavel Nedvěd na Apeninskom polostrove bol Pavelina, čo doslovne znamená "kôň". Získal ju za asertívny a agresívne hrou.

V Turín "Juventus"

V roku 2001, právo na Nedvěda kúpil ďalší taliansky klub - Turín "Juventus". prevádzaná suma bola 50 miliónov $. Vzali sme si prehrávač pre konkrétnu pracovnú pozíciu - namiesto Zinedine Zidane, ktorý odišiel do dôchodku v Madride "skutočný".

Spočiatku to tak v novom tíme nemal šťastie. Až potom, čo ju Lippi premenila v centrum polovicu, Nedvěd hral v plnej sile. Režíroval najviac útokov. Vďaka svojej aktívnej hre pred "Juventus", v konečnom dôsledku stále zapojený do boja o titul v poslednom kole pred "Rómov".

"zlatý loptu"

V ranom 2000s, Nedved prišiel na vrchole svoje zdravie. New Pavel Nedved prezývka, zatiaľ čo už poznal všetkých fanúšikov. To stalo sa známe ako "slovenské rakety." Spolu s Juve útočník Alessandro Del Piero viedol český tím k víťazstvu vo všetkých súťažiach.

V šampionáte rovné "Juventus" tam nebol. Runner "Inter" je za 7 bodov. Tiež to bolo podmanil si taliansky Superpohár. Úspešný tím hral v Európskom pohári. Prvý turintsy drvivej víťazstvo v prvej skupinovej fáze. V druhom všetko to nebolo tak jednoduché.

V prvom stretnutí na večierku s "Deportivo" jediným cieľom Nedved zachránil "Juventus" z porážky (2: 2). A po víťazstve nad Švajčiarmi "Basel" nasledované dvoma stráca anglického "Manchester United". To sa stalo určujúcim domáci zápas s "Deportivo". Španielska kompenzované s výsledkom 0: 2. Avšak, "Juventus" ešte podarilo vyhrať, dáva gól v druhej minúte pridal.

V 1/4 finále v konfrontácii v "Barcelona" Nedvěd gól v preč zodpovedal svoj tím vpred. Osud semifinále sa rozhodlo v predĺžení. V 1/2 finále "Juventus" stratil na párty "Real" 1: 2. V druhom zápase vykonaného na účte 2: 1. Prípad išiel do predĺženia, kým sa 73 minút Nedved strelil rozhodujúci gól.

Dva talianske tímy zišli vo finále Ligy majstrov - "Juventus" a "Milano". Keďže nebolo možné určiť víťaza primárne a sekundárne času. Sankcie boli úspešnejšie ako Milanese.

Podľa výsledkov sezóny Nedvěd dostal "Zlatú loptu".

V Českej republike

Aká je prezývka Pavla Nedvěda dnes - poznať všetky slovenských fanúšikov.

V roku 1996 na majstrovstvách Európy v Anglicku, Česi sa dostal do finále, kde len v predĺžení ustúpila nemeckého národného tímu.

Na majstrovstvách Európy v roku 2004 sa dostal do semifinále s tímom. Avšak, v prvej polovici som bol zranený a nemohol pokračovať v rokovaní. V dôsledku toho sa v play-off posledné rivalmi - Grékmi.

Nedvěd ukončil kariéru v roku 2009. Za klubu strávil viac ako 500 oficiálnych hier, strelil 110 gólov. Za národný tím svojej krajiny odišiel na poli 91 krát, význačný 18 gólov.