Riccardo Daniel: Úspech Story

Pre milovníkov Formule 1 austrálsky vodič číslo 1 a časť národného hrdinu pre istý, na dlhú dobu bude Mark Webber. Hoci Mark napokon nepodarilo vyhrať aspoň jeden majstrovský titul, on závideniahodné stability potešil svojich fanúšikov dostať na pódium, a niekedy vyhral Grand Prix.

Ďalší austrálsky pilot F1 - Daniel Ricciardo - zatiaľ sa nemôže chváliť toľkých ocenenie ako jeho slávny krajan, ale jeho pretekárske kariéru v plnom prúde, čo znamená, že je úplne závislá na postoji jazdca. Je iróniou, že bol nahradený Daniel Mark Webber v tíme Red Bull, keď súd sa rozhodol spolupracovať s profesionálnym športu.

Vyhotovenie na amatérskej úrovni

Prvé pretekárske autá, ktorá sedela za volantom Riccardo Daniel, sa stal pravidelným kartu. Už deväť rokov starý chlapec jazdil v kruhu so svojimi rovesníkmi, a potom si uvedomil, že vysokorýchlostné trať - to je jeho povolanie.

V šestnástich, Daniel zúčastnil miestnej Formule Ford šampionátu, ale v žiadnom z týchto troch závodov nie sú schopné získať kredity. Napriek tomu, austrálsky získal právo hovoriť v ázijskom šampionáte Formule BMW, kde zaznamenal svoje prvé víťazstvo v motoristickom športe. Celkom za šampionátu Daniel Ricciardo získal 231 bodov a umiestnila na treťom mieste medzi všetkými ovládačmi. Ďalšie dve sezóny strávil v austrálskom Formula Renault, kde hájil farby tímu RP Motorsport. Mimochodom, v tejto sérii pretekov pozdĺž Riccardo pilotoval ďalší budúci člen F1 - Finn Valtteri Bottas.

Vzorec 3

V roku 2008 Riccardo Daniel Carlin Motorsport tím vzal pozvánku a presťahoval sa do britskej formule 3. Austrálsky pomerne úspešne debutoval na okruhu v Norimbergu, vyhral finále na šiestom mieste. Potom nasledovala séria konečného stupňa víťazov, čo umožňuje pilotovi Carlin vyhral šampionát s 89 bodovým náskokom viac ako najbližší konkurent. Od čias vystúpenie v šampionáte ďalšieho Austrálčana Davida Brebema, Riccardo Daniel sa stal prvým predstaviteľom zelené kontinentu, ktorý získal titul.

vzorca 1,

Šéf závod majstrovstiev, Daniel pozvaný Christian Horner - Red Bull Racing Team boss. Riccardo najprv s iným debutujúceho štyridsiatnika slúžil ako skúšobné piloti, ale po úspešnom vystúpení austrálskeho jazdca o dieťa Toro Rosso, mu bolo ponúknuté stále miesto ako pilot RBR, nahradí tím jeho krajan Mark Webber. Je pozoruhodné, že po tomto preskupenie medzi najvyššími vodičov v F1 sa stal práve Daniel Ricciardo. Austrálska výška - 180 cm.

hviezda №1 v klube v tej dobe, samozrejme, bol nemecký jazdec Sebastian Vettel, ale austrálsky debut by sa dalo nazvať úspešný. Okamžite sa stal druhým na domácej Veľkej cene, a to napriek nedokonalé technicky auto vzorky 2014 rokov. Všeobecne platí, že Ricardo strávil presvedčivé debutový sezóne v RBR, pripísal tri víťazstvá a sedemkrát na stupňoch víťazov. V dôsledku toho - tretie miesto v šampionáte a mnoho pozitívnych recenzií od renomovaných avtoizdany. V šampionáte 2015 austrálskeho jazdca sa objavil s novým spoluhráčom (Rus Daniil Kvjat) a ako súčasť prechádza ťažkými časmi Red Bull vzal ôsme miesto posledného. O rok neskôr, v šampionáte 2016, austrálska dokázal zopakovať svoj najlepší úspech, a prijať tretie miesto v sezóne. Je pozoruhodné, že v tomto šampionáte Ricardo len raz zdvihol nad hlavu víťaza pohára Grand Prix.