"Pán biatlon" zo Sovietskeho zväzu Alexander Tichonov

V rokoch národného tímu Sovietskeho zväzu v biatlone bol jedným z najsilnejších na svete. Pánske štafeta nebolo presne štyri biele olympijských hier v rade, od Grenoblu a končiac víťazstvo v Lake Placid. Jeho štruktúra je súhlasne zaradil Alexander Tichonov, je biatlonistka od Boha, pätnásťkrát šampión ZSSR, víťaz Svetového pohára.

Prvé kroky

Otec Alexander Tichonov bol učiteľom telocviku v miestnej škole, zatiaľ čo jeho matka pracovala ako účtovník a ich spoločná vášeň lyžovania. S takými rodičmi, on jednoducho nemohol držať ďalej od športu. Jeho prvé kroky veria na zimných cestách Alexander robil pod vedením Oleg Gorokhov.

Keď prišli k významným úspechom, bol pozvaný do národného tímu ZSSR, ktorý bol vyškolený Eugene Glinski. "Kmotr", prostredníctvom ktorého Alexander Tichonov poslušným až na vrchol sveta, sa stal slávny menovec - biatlonistka Prívalové.

Olympijský víťaz Alexander Tichonov

V roku 1968, mladý nádejný športovec zúčastnil X. ZOH v Grenobli vo francúzštine. A prvý pokus senzačne získal striebornú medailu v individuálnom závodu na 20 kilometrov, s dvoma tresty. V tejto disciplíne, stratil len nórsky Magnar Solberg, ktorý sa ukázal bezchybné streľby.

Debut Olympiáda bola šťastná Alexander - hlavný úspech na neho čakala v relé 4 x 7, 5 km. "Miner" V prvej fáze, ktorá dala veľkú výhodu sovietskeho tímu, bol to on. ZSSR družstvo získal ocenenie najvyšší štandard, pred Nórmi takmer 2 minúty. Švédi skončil tretí, čo ukazuje najlepšie streľbu medzi 14 krajín.

"Dear" Gold

Asi najpamätnejšie Alexander Ivanovič bolo víťazstvo v roku 1972 na XI Zimných olympijských hrách v Sappore, Japonsko. Znovu rozhodnutím trénera prichádza na pódium štarte viedol štafetu a nechal ďaleko za sebou súperovi. Ale potom sa stalo nečakané - jeho ski zlomil, a pozdĺž trate nebol jeden z členov tímu nahradiť zariadenia. Na jednej lyži nejde ďaleko a Tikhonov začala predbiehať prenasledovateľov. Niekto iný, možno zastaviť boje, ale olympijský víťaz pokračoval lyžiarsky kurz takmer kilometer.

Hrdinské úsilie Sovietskeho biatlonistka boli videní nemeckého športovca Dieter Speer tímu NDR, ktorý v tomto okamihu rozcvičenie pred svojím treťom stupni ochrany. Dal svoje vlastné lyže, ktoré, bohužiaľ, neprišiel kvôli veľkosti príloh. Okamžite prišiel s právom zásob rezervného športovcov sovietskeho národného tímu, a Alexander Tichonov bol schopný držať krok s pelotónu, skončil deviaty. Kolegovia boli ohromení jeho venovanie a podporovaný vôľou vyhrať, mať vyhral tak drahé "zlato."

Alexander Tichonov: biatlon - jeho život

Počas svojej dlhej kariéry športovec získal rad ocenení: je jedenásťkrát majstrom sveta, dvakrát vyšplhal druhý stupienok a zároveň získal bronzovú medailu. Jeho koruna disciplína bola individuálna závod na 20 kilometrov, ktorá sa často nazýva "kráľovský". Dvakrát Alexander sa stal víťazom Svetového pohára v šprinte na 10 km, čo dokazuje, že planéta je najrýchlejší biatlonistka. A samozrejme, že je jednoducho nenahraditeľná v súťaži Relay: vďaka jeho účasti tímu Sovietskeho zväzu vyhral šesťkrát na majstrovstvá sveta, dvakrát sa stala strieborná medaila a jedna - bronz. V roku 1976, zlatá medaila prasiatko ZSSR doplnený najvyšší štandard na XII ZOH v rakúskom Innsbrucku. Tentoraz Alexander Tichonov bežal v konečnej fáze a vďaka koordinovanej práci tímu, pred svojimi najbližšími prenasledovateľmi takmer 4 minúty!

V roku 1977, medzinárodné spoločenstvo mu udelený titul "pána biatlonu."

Za štvrté zlato musel letieť cez oceán, v americkom Lake Placid. V tomto okamihu sa trojnásobný majster bol štandardný nositeľom tímu. XIII zimné olympijské hry boli radi, že sovietskych biatlonistov - na oboch stranách tímu ZSSR na pódiu stál športovcov NDR a Nemecko, resp.

V roku 1980, Alexander Tichonov rozhodol ukončiť svoju skvelú kariéru ako aktívny športovec a začal trénovať. Jeho rekordný počet prestížnych ocenení na olympijských hrách a majstrovstvách sveta biatlonu medzi trvala 22 rokov.

tréner, podnikateľ a prezident SBR

Nejaký čas Alexander trénoval dorastu ZSSR biatlonu. Počas zrútenie Sovietskeho zväzu, rovnako ako mnohí v krajine, sa snažil ruku pri podnikaní.

V roku 1996, slávny športovec na čele ruskej Biatlon únii. Ako prezident RRF pôsobil až do roku 2008. V súčasnej dobe je známy olympijský víťaz aj naďalej sledovať novinky a športové vedie svoj blog na osobné webové stránky.

A Alexander Tichonov, biatlon, pre ktoré bol štart do života spoločne s Kalašnikov koncernu pracuje na zlepšení ručné zbrane. Na základe svojich 8 patentov.

Za zásluhy o šport biatlone International Federation of Alexander Ivanovič ocenená titulom "najlepšia biatlonistka dvadsiateho storočia."