Yuri Borzakovskiy: biografie, fotky a zaujímavosti

Najvyššia pozícia v strednom bežcov na diaľku ženských pevne zaberajú z Kene, Etiópie, severnej Afriky. Zriedka každý európsky je schopný pripojiť horúci desať najlepších bežcov na svete. Čím viac významné úspechy športovec Yuri Borzakovsky, majster Európy, víťaz z olympijských hier a početné laureátom majstrovstvá sveta. Ale nie pre niektoré odmenu fanúšikovia ocení športovcov: každý závod s jeho účasťou sa stal skutočnou thriller, v ktorom je konečné riešenie vždy odložené na poslednú chvíľu.

Hlavná úprava výtrysk

Obyčajní fanúšikovia veria v disciplínach cross-country všetko záleží len na fyzickej kondícii športovca, a to akejkoľvek rasy - je to len súťaž o rýchlosti. Avšak konkurencia v ženskom strednej vzdialenosti zaujíma dôležité miesto je taktická bitka medzi športovcami. V tomto ohľade, majstrom a súčasný veľmajster atletiku bol Yuri Borzakovskiy.

Športovec, akonáhle úspešne beží na dlhom šprinte mal veľký výbušnú rýchlosť.

Bez toho aby sme si priali, aby sa zapojili do boja lepkavé v hlavnej skupine súperov na diaľku, rodák z Moskvy radšej potichu spustiť 500m za všetko, a potom lámanie posledný zákrutu, ktorá je súčasťou jeho vynikajúcu rýchlosť a strieľa dopredu zozadu odradiť konkurentmi.

Tak Yuri Borzakovskiy urobil jasný víťazstvo na olympijských hrách 2004 v Aténach a práve vyhral všetky ocenenia. Spolu so svojím učiteľom, starostlivo študoval možnosti ich budúcich protivníkov a veľmi presne určiť tempo jeho behu na diaľku a definujúci okamih pre posledný špurte.

Z futbalu v atletiku

Yuri Borzakovskiy sa narodil v Moskve v roku 1981 v malom mestečku Kratovo. Jeho rodičia - obyčajní ľudia. Moja matka pracovala ako vrátnik, a jeho otec otočil volantom na smetiarske vozidlo. Jura to bolo menované po Gagarin, pretože sa narodil v medzinárodnej deň kozmonautiky.

Aktívne energický mladík nemohol sedieť v kľude, miluje hrať futbal a neustále sa stratil vo dvore. V atletike Jurij Borzakovskij, ktorého životopis mohol byť iný, prišiel o takmer náhodou. Príchode na štadióne, videl skupinu chlapcov, ktorí hrajú futbal a pripojil sa k nim, aby spoločnosť sa k nim pripojil v sekcii. Cvičenie Yuri sa zúčastnili s potešením, že postupoval neuveriteľnou rýchlosťou v dvanástich rokoch dokonca vyslúžil prezývku "kenskú".

Mimochodom, kenskej bežca boli detstva idoly chlapec obdivoval ich neuveriteľné fyzikálne vlastnosti a poznal naspamäť, aby sa dosiahlo najlepších športovcov.

Vyhľadávanie sám

Fantastic postava nechá Yury vyskúšať svoju ruku v pomerne širokom spektre odborov cross-country. Povaha dokonale dobré srdce dodávať kyslík do tela, ktoré poskytujú odolnosť. Dokonale Runner bol vyvinutý aj fyzicky: takmer 50% hmotnosti nohy boli čistej svalovej.

Vzhľadom k výbornej rýchlosťou, bežal dobre v dlhom šprinte, a dokonca súťažil v ženských 200 metrov. Napriek tomu prechádza rôznymi možnosťami, Yuri Borzakovskiy zastavil na stredné vzdialenosti. Rýchlosť vytrvalosť spolu s vynikajúcou dokončovacie trhnutím aby mu najlepšie prejaví v 800, 1000, 1500 m.

Junior činy

Je vo vzdialenosti 800 m Jurij Borzakovskij vyhral svoj prvý veľký medzinárodný ocenenie. Mu pomohol v rodnom múrmi. Na Svetových hrách mládeže v Moskve v roku 1998 získal zlatú medailu na vzdialenosti 800 m, a to pridal ďalšie a striebornú medailu v 1500 m.

Na domácej scéne, Yuri Borzakovskiy bol tiež nezastaviteľný. Stal sa majstrom republiky medzi juniorov na 1500m vzdialenosť a vyhral juniorský turnaj, ktorí sa zúčastnili v závode na 400 metrov.

Avšak, to už bolo jasné, že väčšina sľubné vyhliadky, že je otvorený vosmisotmetrovke.

Vzostup hviezd atletiku

Rozkvet zostávajúcich, teda odborníci v ženskom stredné vzdialenosti, prichádza s vekom, ako umu veľmajstrov atletiky zisk sa skúsenosťami. Avšak, Jurij Borzakovskij, športovec s vynikajúcou stavbou tela a vynikajúci intelekt, začal vyhrávať čoskoro. Vo veku 18 rokov, vyhral dospelých majstrovstvá Ruska, potom v rovnakom roku vyhral majstrovstvá Európy juniorov.

O rok neskôr, Yuri Borzakovskiy išiel na závažné medzinárodnej úrovni, vyhral zlato na halových majstrovstvách Európy. Aktualizácia Jeho osobné maximum v lete, keď s istotou vyhral zájazd do svojich prvých olympijských hier, ktoré sa v roku 2000 sa konala v Sydney.

V týchto rokoch sa zdalo, že hegemónia afrických športovcov v ženskom strednej vzdialenosti navždy stanovená. Od čias legendárneho Kuts a Bolotnikov európskych zostávajúcich prakticky nemal úspech na vážne úrovni. Avšak, Yuri Borzakovskiy postupne stala skutočnou hviezdou kontinentu v atletike. Po včerajšom junior vo veku 19 rokov bol schopný dostať sa do finále olympijských hier v Sydney, súťažiť za rovnakých podmienok ako najlepšie, hovorí o ňom ako o možnom víťazovi najbližších hier v Aténach.

Hlavné víťazstvo svojej kariéry

Pre-olympijská sezóna Yuri Borzakovskiy stále naberá na obrátkach a vyhral vo veľkých turnajoch. V roku 2003 debutoval v majstrovstvách sveta, kde zostal krôčik od zlata. Je pozoruhodné, že mnohí odborníci hovoria, nie je to, že africké získal bežec, a to zaslúžila Borzakovskiy stratil zlato.

Na olympijských hrách v Aténach, bol už považovaný za jeden z hlavných uchádzačov o víťazstvo, a to napriek prítomnosti takých gigantov ako Wilson Kipketer, Mbulaeni Mulaudzi.

Bežať finále na 800 metrov sa stal jedným z najpozoruhodnejších televíznych prenosov z aténskych hier. Yuri Borzakovskiy zvolil obľúbené taktiky a väčšinu vzdialenosti držal za svojimi hlavnými konkurentmi. Avšak, v určitom okamihu sa zdalo, že športovec je príliš neskoro na to, aby konečné výtrysk. 50 metrov pred cieľom bol beznádejne za svojimi konkurentmi, ale Yuri bežal ako vietor, a len pol metra pred cieľovú čiaru o slávnych súperov.

Život po olympijskom víťazstve

Potom, čo vyhral na olympijských hrách v Aténach, Jurij Borzakovskij pevne zakorenené v elitnej atletiku a získal skutočne hviezdy stav. Avšak, tvrdo pracujúci športovec nebude spomaliť tempo a stále tvrdo pracoval v tréningu, aby sa dosiahlo nových víťazstvo. V roku 2005 sa stal na druhom mieste v majstrovstvách sveta, vzal bronzovú medailu, za súpermi v pomalom taktických posledných dvoch rokoch.

Niekoľko mesiacov pred olympijských hier v Pekingu v roku 2008, Yuri Borzakovskiy (run, 800 m) ukázala svoj druhý výsledok v jednej z komerčných turnajov. Bol vo skvelej kondícii a bol považovaný za jedného z uchádzačov o víťazstvo, ale v hlavnom meste čaká na jeho zlyhanie v Číne. S ťažkosťami lámanie kvalifikáciu v semi závode Yuri vykazovala iba tretí výsledok a ani prešiel do finále.

Sám vysvetlil svoju porážku neúspešnú aklimatizáciu a zlé kalkulácie v príprave na olympijské hry.

Po fiasku v Číne Jurij Borzakovskij niekoľko rokov vykonávať na najvyššej úrovni. V roku 2011 sa mu podarilo vziať bronzovú medailu na majstrovstvách sveta, a to napriek skutočnosti, že do tej doby vyrástli generácie talentovaných športovcov a hladný vyhrať.

Aktívne kariéru vynikajúci športovec skončil v roku 2014, ale nepovedal zbohom k športu, ktoré idú cez rok trénovať.

Yuri Borzakovskiy a jeho rodina

So svojou ženou, Irina, olympijský víťaz v Aténach stretol v materskej škole. Met pätnásť rokov neskôr sa rozhodla, že nebude možné oddeliť, a v pomerne mladom veku bol ženatý. Mimochodom, jeho snúbenica tiež predtým zaoberal v atletike.

Od tej doby, oni mali dvoch synov, z ktorých najstarší je tiež podieľa na atletiku a už vyhral na turnajoch mládeže.